Які документи підтверджують легальність перебування іноземця в Україні для укладання шлюбу?

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Пока оценок нет)
Loading...

Наразі шлюб з іноземцем в Україні можливо здійснити навіть «за добу», однак це не означає, що частина етапів розгляду заяви на одруження кудись зникла. Ні, просто бюрократичні механізми почали працювати швидше у зв’язку цифровізацією державних баз і реєстрів. Тому перевірка громадянина іншої держави міграційною службою досі є обов’язковою, якщо така особа збирається укласти шлюб. Тож які документи необхідно докласти до заяви на реєстрацію шлюбу зі сторони іноземця, щоб отримати дозвіл побратись?

  1. Паспорт іноземця з відповідною відміткою, яку ставлять при законному перетині кордону, та візою. Цей документ повинен бути перекладений та легалізований на території України під час останнього візиту.
  2. Іноземці, які мають статус біженців, подають посвідчення біженця, яке є паспортним документом і забезпечує особі всі необхідні права та свободи.
  3. Також іноземець повинен пред’явити посвідку на постійне або ж тимчасове місце проживання, якщо така є.
  4. Ще до заяви на шлюб необхідно додати довідку іноземця про звернення за захистом в Україні. Вона видається, якщо особа подала документи на отримання статусу біженця, але її подання ще розглядається.
  5. Додатково подається імміграційна картка (за наявності), тобто документ, в якому містяться дані іноземця, який перетинає кордон України.

Іноземні документи повинні бути перекладені українською та легалізовані у встановленому законом прядку. Після чого, перекладені державною мовою та нотаріально завірені папери необхідно копіювати та засвідчити ці копії. Як зазначалося, вони додаються до заяви про державну реєстрацію інтернаціонального шлюбу.

Якщо ви звернетесь за юридичною допомогою в одну з компаній, які спеціалізуються на сфері сімейного права, то всі ці бюрократичні маніпуляції за вас зроблять професіонали. Наприклад, компанія «Marriage in Ukraine» може укласти шлюб з іноземцем за добу Львів за доступною ціною.